O nas
Certyfikaty
Firma OLTIS Group a.s. jest posiadaczem certyfikatów systemów zarządzania, które są realizowane w zakresie certyfikacji „Tworzenie oprogramowania i świadczenie usług w branży technologii informatycznych” jako zintegrowany system zarządzania spełniający wymagania międzynarodowych norm EN ISO 9001, EN ISO 14001 oraz EN ISO/IEC 27001. Norma ISO/IEC 20000-1 jest również uwzględniona w zintegrowanym systemie zarządzania, z przedmiotem certyfikacji „Wsparcie działania systemów informatycznych” oraz „Zapewnienie działania systemów informatycznych”.
Audyty były przeprowadzane przez firmę CQS od 2005 do 2021 roku, a TÜV SÜD Czech jest naszą jednostką certyfikującą od 2022 roku.
Firma OLTIS Group jest wieloletnim partnerem firmy Microsoft i posiada tytuł Microsoft Gold Certified Partner – Independent Software Vendor (ISV).
To partnerstwo jest dowodem profesjonalizmu, fachowości i wysokiej jakości produktów firmy oraz daje pewność rozwoju technologicznego.
Od 2012 roku Grupa OLTIS podniosła poziom partnerstwa z firmą ORACLE z poziomu SILVER do poziomu partnera GOLD. Zakłada to oczywiście, że posiada wysoko wykwalifikowane zespoły pracowników, którzy mogą opracowywać i utrzymywać aplikacje na bazie produktów ORACLE. Oznacza to również, że jest w stanie umiejętnie utrzymywać nie tylko własne produkty za pomocą oprogramowania firmy, ale także samodzielnie zarządzać aplikacjami ORACLE. Mianowicie są to bazy danych ORACLE (we wszystkich edycjach), ale także middleware i rozszerzenia ORACLE FUSION, takie jak ORACLE DATA INTEGRATOR czy ORACLE BUSINESS INTELLIGENCE SUITE. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu z wyżej wymienionymi platformami, OLTIS Group może oferować nie tylko produkty ORACLE, ale również usługi i konsultacje z nimi związane. Rozpoczyna się to od konsultacji w zakresie najodpowiedniejszej architektury i pełnego OUTSOURCINGU w postaci IAS (Infrastructure as a service) lub SAS (Software as a service).
OLTIS Polska jest częścią OLTIS Group a.s. spółka zależna.
Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ZSZ)
Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie technologii informatycznych dla transportu i logistyki, koncentrując się na najbardziej złożonych projektach zaprojektowanych zgodnie ze specyfikacjami użytkownika. Do naszych klientów i partnerów należą najwięksi przewoźnicy, zarządcy infrastruktury transportowej i firmy produkcyjne w Czechach i za granicą (głównie na Słowacji i w Polsce).
Długoterminowe cele strategiczne firmy
- Stać się głównym europejskim producentem oprogramowania transportowego, mającym silny wpływ na rozwój technologii transportowych.
- Rozłożenie ryzyka biznesowego na różne produkty i rynki.
- Osiągnięcie pozytywnego wyniku ekonomicznego w długim okresie przy efektywnym zarządzaniu kosztami.
Realizując nasze cele, koncentrujemy się na następujących zasadach
- Dbałość o jakość zasobów: zadowoleni pracownicy, przyjemne środowisko pracy, wysokiej jakości sprzęt do pracy, dbałość o rozwój i kwalifikacje pracowników, zrównoważona gospodarka.
- Wysokiej jakości procesy wsparcia: ICT, administracja, HR, marketing itp.
- Wysoka jakość obsługi klienta.
- Zgodność z umowami SLA (Service Level Agreement).
- Innowacyjność naszych produktów i dostosowywanie się do potrzeb zmieniającego się otoczenia.
- Stosowanie metodologii zarządzania projektami.
- Nacisk na środowiska: promowanie zrównoważonej mobilności, staranne zarządzanie zasobami (energia, paliwo, papier…), minimalizacja ilości odpadów i ich konsekwentne sortowanie.
- Zapewnienie dostępności i bezpieczeństwa informacji , w tym ochrony danych osobowych.
- Eliminacja zagrożeń, , zapewnienie zgodności z wymogami cyberbezpieczeństwa.
W tym kontekście kierownictwo firmy, na czele z dyrektorem generalnym, jest zobowiązane do spełnienia wymagań norm włączonych do zintegrowanego systemu zarządzania i do ciągłego doskonalenia tego systemu.
Na bieżąco spełniamy wymagania i przechodzimy audyty zgodnie z następującymi normami międzynarodowymi: EN ISO 9001 (QMS = Quality Management System) EN ISO 14001 (EMS = Environmental Management System), EN ISO/IEC 27001 (ISMS = Information Security Management System), ISO/IEC 20000-1 (ITSM = Service Management System).
We wszystkich częściach ISM (ISŘ) kładziemy nacisk na zgodność z obowiązującymi przepisami, a w ISMS i ITSM również z wymogami ustawy o cyberbezpieczeństwie i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO).